Новини 2020-11-20 13:08

Опитування показало, як українці ставляться до припинення бойових дій на Донбасі та визнання «ДНР/ЛНР»

Цiлком погоджуються з твердженням, що Україна має припинити бойові дії та визнати терористичні угрупування, 13,2% опитаних громадян.

З тим, що «Україна має припинити бойові дії та визнати т.зв. ДНР/ЛНР» категорично не погодилися 30,6%, а цілковиту згоду, тобто варіант «цілком погоджуюся», обрали 13,2%.

 

Про це свідчать дані опитування проведеного Опитування проведено Info Sapiens на замовлення Школи політичної аналітики в межах Ініціативи з розвитку аналітичних центрів в Україні, яку виконує Міжнародний фонд "Відродження" у партнерстві з Ініціативою відкритого суспільства для Європи (OSIFE) за фінансової підтримки Посольства Швеції в Україні.

 

Так, на запитання, чи Україна має припинити бойові дії та визнати «ДНР/ЛНР», респонденти відповіли наступним чином: цiлком не погоджуюсь – 30,6%, частково не погоджуюсь 10,5%, і так, і ні - 15,8%, частково погоджуюсь 14,1%, цiлком погоджуюсь – 13,2%, важко сказати\Вiдмова 15,8%

 

«Регіональний розподіл відповідей на це питання є дуже строкатим: якщо брати за 100% усіх, хто обрав саме варіант «категорично не погоджуюся», то серед них найбільше – 31,3% – з Західного регіону, за яким іде Північ з 24,2%, а останню сходинку займає Схід – 2,8%. Якщо говорити в обсягах усього масиву, то відповідь «категорично не погоджуюся» зі Заходу становить 9,6% усіх відповідей, а така ж сама відповідь зі Східного регіону – лише 0,9%. Так само нерівномірним виглядає і мовний розподіл: серед респондентів, які вказали мовою свого спілкування українську, суттєво більше було тих, хто обирав варіант «цілком не погоджуюся» – таких було 43,1%, серед російськомовних таких було 16,7% (тих, хто обрав такий варіант відповіді). Натомість кожен п’ятий російськомовний респондент – 20,8% – обрав у відповідь на це питання варіант «цілком погоджуюся», – ідеться в опитування.

 

Польовий етап опитування тривав з 2 по 16 вересня 2020 року. Опитування проводилося в межах всеукраїнського Омнібусу Info Sapiens з донабором респондентів. Вибірка складає 2000 осіб віком від 16 років. Вибірка репрезентативна населенню даної вікової групи за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання відповідно до даних Державної служби статистики України станом на 1.01.2019. З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною. Максимальна теоретична похибка не перевищує 2,2%.

 

Нагадаємо, українці найбільше не довіряють чиновникам та російським ЗМІ – опитування.

схожі новини