Новини 2020-11-23 12:30

ОПОРА оприлюднила перелік типових порушень під час голосування у другому турі місцевих виборів

Достатньо поширеною залишається проблема голосування виборцями за межами кабінки.

Громадянська мережа ОПОРА слідкувала за перебігом голосування у другому турі місцевих виборів та зробила перелік типових порушень. Про це йдеться на сайті ОПОРИ.

 

У заяві ОПОРИ йдеться, що за загальною оцінкою спостерігачів, протягом дня повторного голосування 22 листопада виборці на дільницях неодноразово вдавалися до практики фотографування бюлетенів, яка може бути проявом контрольованого голосування з метою неправомірного впливу на кінцеві результати волевиявлення в межах окремих територіальних громад. Такого характеру зловживання в день голосування фіксувалися на 13,58% виборчих дільниць (похибка 4,32%), що суттєво переважає показник аналогічних порушень, виявлених 25 жовтня (1,6% ДВК) і 15 листопада (5,19% ДВК). Натомість загальна статистика порушень у розрізі інших типових проявів дещо зменшилася порівняно з попередніми раундами місцевих виборів.

 

Спроби незаконної видачі дільничною виборчою комісією та отримання виборцем бюлетенів для голосування (без пред’явлення належних документів) фіксувалися на 4% виборчих дільниць, а 25 жовтня – на 10,04% ДВК, і тоді це було найбільш частим процедурним порушенням.

 

Достатньо поширеною залишається проблема голосування виборцями за межами кабінки, демонстрації ними виборчого бюлетеня чи інших форм розкриття таємниці голосування. Такі випадки мали місце на 4,53% ДВК, а під час першого туру – на 7,52% виборчих дільниць.

 

У організації зазначають, що також менше проявилася проблема маніпуляцій з бюлетенями під час голосування, зокрема спроби незаконного вкидання бюлетенів (пачками) були виявлені на 0,41% виборчих дільниць (в першому турі – 0,64%).

 

"За даними ОПОРИ, процес повторного голосування в усіх 11 містах України характеризувався високою конкурентністю, залученістю загальнонаціональних політичних лідерів та значною конфліктністю. Агітаційна кампанія між днями голосування 25 жовтня та 22 листопада не супроводжувалась масовими порушеннями законодавства, враховуючи коротку її тривалість. Спостерігачі ОПОРИ забезпечили довготермінове і короткотермінове спостереження за даними виборами, оцінюючи якість виборчих процедур, демократичність та конкурентність виборчого процесу", - зазначили у організації.

 

Нагадаємо, що станом на 16:00 явка у другому турі на місцевих виборах становила 22,5%. Цей показник дещо менший за той, який зафіксували під час першого туру місцевих виборів.

схожі новини