Новини 2020-11-23 13:01

Збільшення кількості фотографування бюлетенів викликає занепокоєння і вимагає розслідування можливих схем підкупу - ОПОРА

Найбільше таких порушень зафіксували у Дніпрі.

Нетипове збільшення інцидентів щодо фотографування виборчих бюлетенів викликає серйозне занепокоєння і вимагає розслідування можливих схем з підкупу виборців. Про це розповіли експерти Громадянської мережі ОПОРА під час пресконференції в Києві 23 листопада, про що йдеться на сайті ОПОРИ.

 

22 листопада спостерігачі ОПОРИ виявили та верифікували 275 порушень виборчого законодавства. Ключовою проблемою повторного голосування в 11 містах України стало зростання кількості інцидентів щодо фотографування виборцями своїх виборчих бюлетенів (48).

 

Такого характеру зловживання в день голосування фіксувалися на 13,58% виборчих дільниць (похибка 4,32%), що суттєво переважає показник аналогічних порушень, виявлених 25 жовтня (1,6% ДВК) і 15 листопада (5,19% ДВК).   Найбільше випадків фотографування бюлетенів зафіксовано у Дніпрі (27), Рівному (9), Черкасах (3), Полтаві (3). 

 

“177 інцидентів зафіксовано поліцією, тоді як дані наших спостерігачів показують, що такі порушення зафіксовані на 13% виборчих дільниць. Найбільша їх чисельність припадає на місто Дніпро. Проблема не просто в фотографуванні бюлетенів, які ми фіксували кратно на виборчих дільницях. Тобто переважно це не одна людина для себе здійснювала фотофіксацію власного волевиявлення, а, на жаль, ці порушення мали ознаки системних. Відповідно є підстави стверджувати, що можуть мати ознаки підкупу виборців або контрольованого голосування в конкретних громадах, де такі індиценти фіксувались у великій кількості”, - зазначила голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська. 

 

Нагадаємо, що Громадянська мережа ОПОРА слідкувала за перебігом голосування у другому турі місцевих виборів та зробила перелік типових порушень. 

 

схожі новини