Новини 2020-11-24 10:30

СБУ заблокувала передачу конфіденційних даних з податкової та митниці

До схеми були залучені посадовці ДПС, ДМС та співробітники банківської установи.

Служба безпеки заблокувала несанкціонове копіювання та збут конфіденційних відомостей з систем Державної податкової та митної служб. Про це йдеться на сайті СБУ у вівторок, 24 листопада.

 

Зазначається, що посадовці служб організували цей механізм з використанням чат-ботів, інтернет-ресурсів та Telegram-каналів, використовуючи наявність вразливостей у відомчих базах даних. До схеми були залучені посадовці ДПС, ДМС та співробітники банківської установи.

 

«Спільники налагодили систематичний збут конфіденційної інформації щодо фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, експортно-імпортних операцій суб’єктів підприємницької діяльності та іншої інформації, яка створена та захищена відповідно до чинного законодавства», - йдеться в повідомленні.

 

Під час обшуків в офісах та місцях проживання фігурантів правоохоронці виявили та вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, флеш-накопичувачі, на яких міститься несанкціоновано скопійована інформація з обмеженим доступом, банківські картки та інші докази.

 

Вирішується питання щодо вручення фігурантам повідомлень про підозри (ст. 361-2 та 362 ККУ).

                                                                                                                                                                   

Нагадаємо, раніше Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини виявив Telegram-бота, який поширює персональні дані військовослужбовців у табличному файлі, де міститься інформація про 6907 осіб.

схожі новини