Новини 2020-11-24 13:01

В МЗС прокоментували заборону в’їзду угорському високопосадовцеві

Мова йде про Іштвана Грежу.

Уповноваженому угорського уряду з питань співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю – Іштвану Грежі – відмовили у в’їзді в Україну через порушення українського Виборчого кодексу. Про це у вівторок, 24 листопада, заявили в Міністерстві закордонних справ.

 

Однією з підстав для заборони в'ізду є встановлення фактів порушення іноземцем законодавства України.

 

«У випадку із паном Іштваном Грежею мали місце зафіксовані у публічному просторі факти порушення положень Виборчого кодексу України, що забороняють іноземцям вдаватися до агітації за одну з політичних сил в Україні – учасника виборчого процесу», - йдеться в повідомленні.

 

Наголошується, що рішення про заборону в’їзду в Україну оголошується іноземцю в пункті пропуску через державний кордон України. Законодавством не передбачена можливість заздалегідь інформувати іноземця про прийняте рішення щодо заборони в’їзду.

 

Нагадаємо, раніше Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах. Один із них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини. Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що заборона Україною в'їзду була «жалюгідною» і «нісенітницею». За його словами, Україна зробила «недружні кроки» щодо Угорщини і «цим Україна повідомляє... що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції». У ЄС заявили, що позиції ЄС щодо України через ситуацію з Угорщиною - не змінюються.

схожі новини