Новини 2020-11-25 12:01

Прем'єр-міністр розповів, який розрив між зарплатами чоловіків та жінок в Україні

Шмигаль вважає, що розрив спровокований дискримінаційним ставленням роботодавців.

В Україні розрив у зарплаті між чоловіками та жінками становить до 25%. Про це 25 листопада сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

 

 

«Якщо рівність прав та обов'язків чоловіків та жінок юридично є однаковими, то рівність можливостей все ще потребує серйозної роботи. На жаль, у нашому суспільстві все ще дискримінаційне ставлення роботодавців до працівників-жінок. Міністерство соціальної політики зазначає, що тільки у питанні заробітної плати це призводить до розриву у розмірі до 25%. Чверть зарплати жінки недоотримують через упередженість, через чоловічі та жіночі професії, через декрет, через вік, зовнішність та навіть характер. А що в результаті? Це заважає усім українцям ставати більш заможними та більш успішними», – розповів прем'єр-міністр.

 

Він вважає, 2020 рік став визначальним у забезпеченні рівного права чоловіків та жінок або жінок та чоловіків у публічній політиці. Для досягнення балансу рівності у рамках виборчого процесу у виборчому кодексі України була запроваджена найкраща світова практика і це вже дало результати – вперше на місцевих виборах партії повинні були дотримуватися квоти.

 

Він навів дані громадських активістів, що найбільше жінок було обрано у маленьких громадах, маленьких містах із кількістю виборців до 10 тисяч. Це майже 42%, у районних радах -33,7% обраних депутатів є жінками, у радах громад із кількістю виборців у понад 10 тисяч - майже 33%, в облрадах – 28%.