Новини 2020-11-25 12:16

МЗС Угорщини викликало посла України через заборону в'їзду угорському політику

Іштвану Грежі відмовили у в’їзді через порушення українського Виборчого кодексу.

Посла України в Будапешті Любов Непоп викликали в Міністерство закордонних справ Угорщини. Про це заявив міністр закордонних справ Петер Сійярто, повідомляє «Європейська правда» у середу, 25 листопада.

 

Раніше уповноваженому угорського уряду з питань співпраці між Саболч-Сатмар-Березькою областю Угорщини та Закарпатською областю – Іштвану Грежі – відмовили у в’їзді в Україну через порушення українського Виборчого кодексу. 

 

«Ми викликали сьогодні сюди, до Міністерства закордонних справ, посла України, щоб висловити своє обурення таким ставленням, передали свій протест і сподіваємося, що одного дня Україна справді повернеться до пошуку спільних історій успіху та співпраці на основі взаємної поваги. Ми готові до цього», - сказав Сійярто.

 

За словами Сійярто, заборона на в'їзд для Грежі суперечить розвиткові дружби і пошуку спільного успіху.

 

Сійярто додав, що на переговорах з його українським колегою Дмитром Кулебою два з половиною тижні тому вони домовилися залишити позаду напруженість, яка виникла під час місцевих виборів в Україні, і зосередитися на «позитивних питаннях, які можуть стати основою для спільної історії успіху».

 

Нагадаємо, раніше Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію в Закарпатській області під час виборчого процесу на місцевих виборах. Один із них - це державний секретар канцелярії прем'єр-міністра Угорщини.

 

Тоді Сійярто заявив, що заборона Україною в'їзду була «жалюгідною» і «нісенітницею». За його словами, Україна зробила «недружні кроки» щодо Угорщини і «цим Україна повідомляє... що вона відмовилася від підтримки Угорщиною своїх зусиль щодо євроатлантичної інтеграції». У ЄС заявили, що позиції ЄС щодо України через ситуацію з Угорщиною - не змінюються.

 

схожі новини