Новини 2020-11-25 17:19

Кабмін відновив видачу «пакунку малюка»

Такий пакунок повинен видаватися кожній народженій дитині.

Кабінет міністрів України відновив забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунком малюка». Раніше видача була призупинена через рішення Антимонопольного комітету. Таку постанову уряд схавлив 25 листопада на засіданні, як передає РБК-Україна.

 

У постанові йдеться, що «пакунк малюка» видається в пологовому будинку на кожну народжену дитину; у разі відсутності - в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання або перебування отримувача.

 

Постановою надається можливість як виняток, виплачувати грошову компенсацію «пакунку малюка» на дітей, які народилися в період із 24.10.2020 по 01.07.2021, у разі неотримання протягом 30 днів з дня народження дитини одноразової натуральної допомоги «пакунку малюка» з незалежних від отримувача причин.

 

Нагадаємо, що 29 липня Кабінет міністрів повідомив про намір з 1 вересня замість «пакунку малюка» виплачувати одноразову допомогу в обсязі 5 тисяч гривень. Ці кошти мали зараховуватися на банківські рахунки в «Приватбанку» зі спеціальним режимом використання. Однак Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав уряд України зберегти програму підтримки сімей з дітьми - "пакунок малюка" - замість монетизації одноразової натуральної допомоги.
 
30 вересня Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (№3006а).

схожі новини