Новини 2020-11-26 14:15

Росія відправила на окуповану частину Донбасу вже сотий «гумконвой»

У ДПСУ наголосили, що переміщення "гумконвою" знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства.

Російська Федерація в односторонньому порядку здійснила оформлення чергового, вже 100-го за ліком "гуманітарного конвою" на окуповану частину Донбасу. Про це у четвер, 26 листопада, повідомляє Держприкордонслужба.

 

 

"З 5.30 до 6.35 через російські пункти пропуску "Донецьк" та "Матвєєв Курган" на в’їзд в Україну прослідувало 2 колони т.з. "гумконвою" у складі 14 автомобілів. У вантажівках, які були заповнені на 40-50%, нібито перевозили медичне обладнання та медикаменти", - зазначають у прикордонному відомстві.


У ДПСУ наголосили, що переміщення "гумконвою" знову відбувалося з грубим порушенням норм міжнародного та вітчизняного законодавства і погоджених з Міжнародним комітетом Червоного Хреста модальностей, тому українська міжвідомча група здійснювала лише візуальне спостереження, без виконання контрольних функцій.

 

Як повідомлялося, Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест Росії через переміщення на територію України так званого гуманітарного конвою і зажадало неухильно дотримуватися своїх міжнародних зобов'язань, зокрема двосторонніх договорів.