Новини 2020-11-26 15:46

Україна невдовзі отримає другу партію «Ремдесивіру», ефективність якого у лікуванні COVID-19 не доведена

Цей препарат міститься в українському протоколі лікування хворих на коронавірус.

Найближчим часом Україна очікує на другу партію препарату “Ремдесивір”. Про це 26 листопада заявила заступниця міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова.

 

 

У МОЗ нагадали, що всього закуплено 28 200 одиниць препарату, з них 14 000 вже прибуло до областей майже два тижні тому.

 

В українському протоколі лікування хворих на COVID-19 препарат застосовують при тяжкому чи критичному перебігу хвороби.

 

Як повідомлялося, у Всесвітній організації охорони здоров'я зазначають, що поки немає доказів того, що "Ремдесивір" покращує показники госпіталізованих пацієнтів, незалежно від тяжкості перебігу захворювання.

 

ВООЗ провела чотири дослідження препарату з понад 7 тисячами пацієнтів, але не виявила позитивного впливу на смертність від вірусу, необхідність підключення до ШВЛ та прискорення одужання пацієнта. У організації зауважили, що потрібно більше досліджень, щоб виявити наслідки використання препарату для певних груп пацієнтів. Такі випробування планують продовжити.

 

Нагадаємо, 26 жовтня визнали першим видом терапії для лікування COVID-19.  10 листопада «Ремдесивір» почали розподіляти по регіональних лікарнях. За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, цей препарат «широко застосовується для екстреного використання у багатьох інших країнах світу».
 

схожі новини