Новини 2020-11-26 19:47

Європарламент засудив обмеження прав жінок на аборт у Польщі

За словами парламенту, рішення КС Польщі є «ще одним прикладом політичного захоплення судової влади та системного краху верховенства права» у Польщі.

Європарламент заявив, що рішення Конституційного суду Польщі щодо абортів загрожує життю жінок в цій країні. Про це йдеться на сайті Європарламенту в четвер, 26 листопада.

 

Зазначається, що євродепутати засуджують обмеження сексуальних та репродуктивних прав жінок у Польщі та наголошують на юридичному зобов'язанні ЄС їх захищати. За відповідну резолюцію проголосували 455 євродепутатів, проти були 145, 71 - утримався.

 

Рішення суду призведе до збільшення кількості «підпільних або небезпечних для життя абортів».

 

У тексті зазначається, що рішення було ухвалене «суддями, які обираються політиками правлячої коаліції, очолюваними Партією права і справедливості (ПіС), і повністю залежать від них». За словами парламенту, це рішення є «ще одним прикладом політичного захоплення судової влади та системного краху верховенства права» у Польщі.

 

Нагадаємо, 22 жовтня Конституційний суд Польщі назвав неконституційним положення закону «Про планування сім’ї, захисту людського плоду й умов можливого переривання вагітності» від 1993 року, яким допускається проведення аборту, якщо у плода діагностували важку ваду чи невиліковну хворобу, яка загрожує його життю.

 

Рішення КС Польщі звужує легальне поле в Польщі для здійснення абортів. Відтепер жінки зможуть переривати вагітність лише у випадку, коли під загрозою є життя жінки, або вагітність сталася в результаті злочину, зокрема зґвалтування.