Новини 2020-11-27 17:31

У Ґданську назвали сквер іменем генерала армії УНР

Мова йде про Марка Безручка, який був одним із командирів так званого "Дива на Віслі".

Міська влада польського міста Ґданськ назвала один зі скверів на честь генерала армії УНР Марка Безручка. Про це інформує пресслужба посольства України в Польщі.

 

 

"Сквери ім. генерала армії УНР Марка Безручка у Варшаві та Кошаліні, перехрестя у Вроцлаві, а сьогодні – рішення також і міської влади Ґданська. Дякуємо президенту Ґданська, голові та депутатам міської ради за підтримку цієї ініціативи", – сказано в повідомленні.


Марко Безручко – генерал-хорунжий армії УНР. Він був одним із командирів так званого "Дива на Віслі" – спільної операції українських і польських військ проти наступу більшовиків під Варшавою, яка врятувала незалежність Польщі у 1920 році.

 


Зауважимо, у Вроцлаві у червні 2018 року іменем Марка Безручка названо кільцеве перехрестя. У липні 2020 року у Варшаві теж назвали один зі скверів на честь Безручка.

 

Як повідомлялося, у польському місті Скерневіце до 100-річчя Варшавської битви відкрили монумент "Перед Варшавською битвою", на якому, зокрема, зображений український отаман Симон Петлюра.