Новини 2020-12-01 18:47

Євросоюз все ще турбує незалежність Нацбанку

Такі побоювання зберігаються внаслідок численних звільнень та тиску в НБУ.

У Європейському Союзі зберігають побоювання з приводу незалежності НБУ, не дивлячись на спадкоємність політики регулятора. Про це йдеться у щорічному звіті щодо імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, який був опублікований 1 грудня, як передає Економічна правда.

 

"Прийняття банківського закону у травні 2020 року допомогло захистити фінансову стабільність України, але відставки голови НБУ (Смолія - ред.) у липні підняла занепокоєння щодо незалежності центробанку та довгострокової монетарної і фінансової стабільності, що є важливим фактором для міжнародних партнерів України Голова НБУ (Смолій - ред.) подав заяву про відставку 1 липня 2020 року, посилаючись на "систематичний політичний тиск", що заважає йому виконувати свої обов'язки... Хоча НБУ продемонстрував високу ступінь спадкоємності політики, стурбованість з приводу незалежності установи залишається", - пишуть у звіті.

 

У звіті додали, що після зміни голови НБУ троє з п'яти членів правління Нацбанку були замінені внаслідок їх заяв про відставку (Сергій Холод і Роман Борисенко) або непродовження мандатів (Олег Чурій), а ті, двоє, що залишилися (перший заступник голови Катерина Рожкова та Дмитро Сологуб) піддаються тиску, в тому числі у вигляді доган за публічні виступи і скорочення повноважень.

схожі новини