Новини 2020-12-02 12:53

Кулеба заявив, що Україна з партнерами зірвала спробу РФ легітимізувати представників ОРДЛО

Завдяки принциповій позиції українських партнерів у РБ ООН, російську PR-акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 2 грудня заявив, що Україна разом із партнерами зірвала спробу Росії легітимізувати представників окремих районів Донбасу, використавши для цього формат Арріa Ради безпеки ООН.

 

"Засідання бойкотуватимуть не лише Україна, а і США, Сполучене Королівство, Франція, ФРН, Естонія і Бельгія. Тобто всі, крім РФ, країни-учасниці ОБСЄ, які входять сьогодні в Радбез. Це важливий сигнал, адже ОБСЄ бере участь у переговорному процесі в рамках ТКГ", - сказав він.

 

За словами глави МЗС, завдяки принциповій позиції українських партнерів у РБ ООН, російську PR-акцію навіть не транслюватимуть на офіційних ресурсах ООН.

 

"Це чітка відповідь на спроби РФ маніпулювати міжнародними майданчиками та форматами для поширення своєї пропаганди. Я вдячний партнерам, зокрема Німеччині та Франції як учасницям "нормандського формату", за міцну солідарну позицію на підтримку України", - наголосив Кулеба.

 

Раніше ЗМІ повідомили про те, що представники "ДНР" і "ЛНР" виступлять на засіданні Ради безпеки ООН 2 грудня, використавши формат Арріa.

 

Як повідомляється на сайті Ради безпеки ООН, "засідання за формулою Арріа" має характер дуже неформальних конфіденційних зустрічей, які дозволяють членам Ради безпеки проводити у приватному порядку відвертий обмін думками з використанням гнучких процедурних рамок і за участю осіб, яких, на думку члена або членів Ради, що пропонують провести зустріч (і є також посередниками або організаторами), було б корисно заслухати і/або яким вони хотіли б щось повідомити. Цей процес названий на честь посла Венесуели Діего Арріа, який почав застосовувати цю практику в 1992 році як представник Венесуели в Раді (у 1992-1993 роках).

 

Нагадаємо, російські окупанти хочуть зробити іноземцями громадян із українськими паспортами у ОРДЛО.