Новини 2020-12-02 14:57

Верховна Рада створила ТСК через пожежі у Луганській області

У цієї комії є декілька завдань.

Верховна рада України схвалила створення Тимчасової слідчої комісії з розслідування масштабних пожеж у Луганській області для з’ясування реальних причин виникнення пожеж. За це проголосували 258 парламентаріїв.

 

У постанові визначили основні завдання комісії:

  • з’ясування реальних причин виникнення у 2020 році масових пожеж на території Луганської області, яка підконтрольна українській владі;
  • дослідження ефективності управлінських рішень обласного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і Луганської обласної держадміністрації - Луганської обласної військово-цивільної адміністрації щодо організації процесу локалізації та протидії пожежам, евакуації осіб;
  • розслідування фактів зловживань та/або дій/бездіяльності керівництва облуправління ДСНС, Луганської ОДА щодо здійснення запобіжних заходів після пожежі, які б унеможливили розповсюдження пожеж на великі території не тільки лісових масивів, але і населених пунктів.

 

Главою ТСК обрано народного депутата Руслана Горбенка (фракція "Слуга народу"), його заступником став Сергій Вельможний (депутатська група "Довіра").

 

Як повідомлялося, остання масштабна пожежа у Луганській області відбулася 30 вересня, тоді загорілася суха трава та лісова підстилка в кількох районах у Луганській області.

 

Станом на 7 жовтня, за попередніми оцінками ДСНС, орієнтовна площа пожеж становила 22 121 га. Пошкоджені 595 будинків, 949 господарчих споруд, 59 транспортних засобів. Загинули 630 голів свійських тварин та 451 голова птиці.

 

Жертвами стали щонайменше 7 людей, ще чотирьох вважають зниклими безвісти.

 

Поліцейські порушили 14 проваджень щодо пожеж. 

схожі новини