Новини 2020-12-03 10:09

Росія намагається змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі

Росія збирається легітимізувати представників "ЛДНР".

Росія намагається змінити процес врегулювання конфлікту на Донбасі, щоб створити нібито дискусію між Україною та представниками ОРДЛО. Про це 3 грудня повідомляє пресслужба української Тристоронньої делегації в контактній групі.

 

В українській делегації пояснили, що Росія намагається легітимізувати представників "ЛДНР" шляхом залучення їх на вищі міжнародні майданчики, зокрема ООН.

 

"Результатом реалізації цього задуму може стати одностороннє визнання Росією так званих "ЛНР" і "ДНР" або загроза такого визнання. Це означає, що тиск на вище військово-політичне керівництво України, яке керівництво РФ намагалось проводити протягом року після Паризьких домовленостей, не вдалося", - пишуть у повідомленні.

 

Також в українській делегації додали, що керівництво Росії перейшло до відвертого шантажу міжнародного співтовариства і, перш за все, Франції та Німеччини, намагаючись дискредитувати їх роль як активних і послідовних учасників нормандського формату.

 

"Українська делегація розцінює ці спроби Росії як передостанній крок у бік повного нехтування міжнародним правовим полем і переходу в стан повної ізоляції з боку міжнародного співтовариства", - наголосили в українській делегації.

 

Нагадаємо, що 2 грудня Росія намагалася легітимізувати представників "ЛДНР", використовуючи формат Арріа Ради безпеки ООН. Росія намагалася провести засідання нібито в рамках Ради безпеки ООН, на якому повинні були виступити представники ОРДЛО. При цьому даний формат засідання є неформальним і проводиться за межами приміщення Радбезу ООН. До того ж його проведення бойкотували не тільки України, але і США, Великобританія, Франція, Німеччина, Естонія та Бельгія.