Новини 2020-12-03 12:50

В Міноборони заявили про готовність збільшити свій внесок в операції НАТО

«В умовах російської агресії Україна є і буде надійним партнером НАТО».

Україна готова збільшити національні внески в операції під проводом НАТО та більше залучатися до планування операцій Альянсу з урегулювання криз на ранніх етапах. Про це повідомляє пресслужба Міноборони, посилаючись на слова міністра оборони Андрія Тарана.

 

"Приєднавшись до Програми розширених можливостей НАТО, прагнемо розширити горизонти нашого партнерства з НАТО, усвідомлюючи, що це "вулиця з двостороннім рухом". Маємо кращі можливості, але одночасно і зобов'язання для досягнення загальних цілей", - вважає міністр.

 

Таран зазначив, що Україна є першою країною серед партнерів, яка приєдналася до Сил реагування НАТО.

 

"З 2010 року підрозділи Збройних Сил України чергують у Силах реагування НАТО. Україна вже задекларувала оперативно-тактичну групу спеціального призначення і один транспортний літак Іл-76 в NRF-2021", - пишуть у повідомленні.

 

Міністр наголосив, що навіть в умовах російської агресії Україна є і буде надійним партнером НАТО.

 

У повідомленні додали, що в 2021 році Військово-морські сили України планують приєднатися до операції "Морський охоронець" в Середземному морі двома патрульними катерами типу Island, а в 2023 році залучити до участі в операції флагман ВМС України фрегат "Гетьман Сагайдачний". Також у наступному році Україна планує направити двох представників ЗСУ в місію НАТО в Іраку.

схожі новини