Новини 2020-12-04 15:14

СБУ викрила у трьох областях пропагандистів, які закликали до захоплення влади та зміни кордону

Слідчі повідомили фігурантам про підозру.

Служба безпеки України у Дніпрі, Черкасах та Сумській області викрила міжрегіональну мережу агітаторів на поширенні через інтернет закликів, які становлять загрозу державній безпеці нашої країни. Про це у п'ятницю, 4 грудня, повідомляє пресцентр СБУ.

 

 

Наразі у Дніпропетровській області співробітниками СБУ в межах кримінального провадження досліджуються факти можливої причетності керівника двох громадських об’єднань до розміщення на сторінках однієї з соцмереж матеріалів щодо повалення конституційного ладу та закликів до створення так званих «спеціальних територіальних громад народовладдя».

 

Окрім того, кіберфахівцями СБУ встановлено мешканців Черкас та Роменського району Сумської області, які на персональних сторінках заборонених в Україні соцмереж розміщували матеріали щодо зміни меж державного кордону та закликали до захоплення державної влади. Слідчі органів безпеки задокументували, що вказані матеріали останні отримували з пропагандистських інтернет-видань РФ та сайтів незаконних збройних формувань.

 

 

Слідчі СБУ повідомили фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 109 (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) та ч. 1 ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

 

Як повідомлялося, контррозвідка Служби безпеки України викрила трьох учасників незаконних збройних формувань «ДНР», які брали активну участь у бойових діях проти підрозділів українських військових. 

схожі новини