Новини 2020-12-31 09:53

Польща звинуватила Росію в агресивній пропаганді

Російська пропаганда велася багатьма мовами та спрямована одразу на кілька напрямків.

Речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин заявив, що Росія протягом 2020 року здійснила агресивну інформаційну діяльність проти Польщі. Пропаганду поширювали за посередництвом вищих чиновників та засобів масової інформації, що підконтрольні Кремлю. Про це він розповів у інтерв'ю "Польському радіо".

 

Речник зазначив, що російські пропагандистські матеріали публікувалися в багатьох мовних просторах - російською, англійською, польською та багатьма іншими мовами. Деякі інформаційні заходи також були підкріплені хакерськими операціями, спрямованими на просування тез Кремля.

 

"Типові дії Кремля проти Республіки Польща включають: зневаження Польщі на міжнародній арені, послаблення відносин Польщі з сусідами, дестабілізацію військового співробітництва в рамках НАТО, розпалювання напруженості між Польщею та США, атаку на енергетичну політику, знецінення польської армії, вказування на те, що польська політика просякнута "русофобією", представлення Польщі, як країни, що призводить до кризи у західно-російських відносинах", - розповів речник.

 

Водночас, пропагандистські матеріали були спрямовані проти теми пандемії коронавірусу. Також ключовою темою стали протести в Білорусі.

 

"Новим явищем, яке спостерігалося цього року, стала операція проти Польщі, розпочата режимом у Мінську та Москві, метою якої було зводити наклеп на Республіку Польща в очах білоруського суспільства", - зазначив речник.

схожі новини