Новини 14:32

Україні не радять очікувати на подарунки від МВФ при новому главі

Політика Міжнародного валютного фонду при новому директорові-розпоряднику Крістін Лагард посилиться, і фонд вимагатиме неухильного дотримання меморандуму з Україною. Про це в інтерв'ю ZN.UA сказав народний депутат, екс-міністр економіки Сергій Терьохін, який особисто знайомий з Лагард з 2005 року.

«Таких подарунків, як свого часу Угорщині, Ісландії, Ірландії, та й Україні, від МВФ чекати вже не варто. Політика фонду посилиться, від усіх країн будуть вимагати виконання зобов'язань», — сказав Терьохін.

Терьохін охарактеризував Лагард як «лякаюче розумну і одночасно досить жорстку», а її погляди — як «помірно ліберальні».

При цьому він зазначив, що хоча в МВФ всі рішення приймаються радою директорів, однак сам пост директора-розпорядника важливий в цій організації і від нього залежить дуже багато чого.

Терьохін також нагадав, що при Лагард на посаді міністра економіки і фінансів Франція провела низку скорочень соціальних витрат і змогла пройти кризу майже так само добре, як Німеччина.

Нагадаємо, що Лагард було призначено директором-розпорядником МВФ 28 червня.

Україна відновила співпрацю з МВФ у липні минулого року. Фонд виділив Україні два транші по 1,25 і 1 млрд SDR з програми на 10 млрд SDR. У поточному році МВФ коштів Україні ще не виділяв, вимагаючи виконання зобов'язань, найважливішими з яких залишаються пенсійна реформа і підвищення цін на газ для населення. 

Новини RedTram

Loading...