Новини 16:32

Рада заборонила годувати дітей пальмовою олією та соєю

Верховна Рада визначила перелік інгредієнтів, використання яких заборонено у дитячому харчуванні. За відповідні зміни у закон «Про дитяче харчування» проголосував 331 народний депутат.

Зокрема, документ передбачає заборону штучних ароматизаторів (крім ваніліну, етил ваніліну та ванільного екстракту), барвників, підсолоджувачів (крім функціонального дитячого харчування), консервантів, стабілізаторів, підсилювачів смаку та аромату.

Також у дитячому харчування забороняється використання пальмового стеарину, продуктів гідрогенізації олій (маргарину, спреду), бавовняноїолії та олії з кунжуту, сумішей спецій та прянощів, до складу яких входять не зареєстровані або заборонені до використання у виробництві дитячого харчування харчові добавки.

У виробництві дитячого харчування з інгредієнтами тваринного походження забороняється використання м’яса механічного обвалювання, шкури свинячої, субпродуктів (крім серця, печінки, язика), гідратованого білка сої та її похідних, м’яса забійних тварин та птиці, підданого повторному заморожуванню, а також риби ставкової та придонної, гідратованого білка сої та її похідних, а також м’яса риби, підданого повторному заморожуванню.