Новини 05:25

Підозрюваний у підпалі мечеті в Брюсселі є членом радикального руху

Підозрюваний у підпалі шиїтської мечеті в Брюсселі належить до радикальної організації салафістів. Про це повідомила міністр внутрішніх справ Бельгії Жоель Мільке.

«Підозрюваний належить до дуже радикального руху. Це дає слідству один з можливих мотивів його дій», - зазначила Мільке.

Наразі поліція допитує підозрюваного, ім’я та прізвище котрого не розголошують.

За повідомленнями поліції, на місці пожежі зібралося кілька десятків осіб, які обговорюють інцидент. Ситуація залишається відносно спокійною.

За повідомленнями віце-президента Організації бельгійських мусульман Ізабель Прель, спалена мечеть «Ріда» вважалася однією з головних шиїтських мечетей Бельгії. Прель також повідомила, що 2007 року через погрози з боку салафітських організацій культову споруду довелося всзяти під охорону.

Посилаючись на свідчення очевидців, Прель повідомила, що зловмисників було щонайменше троє. Один з них вигукував антишиїтські лозунги, згадуючи, зокрема, ситуацію в Сирії для виправдання підпалу. Віце-президент закликала шиїтське суспільство в країні зберігати спокій та не піддаватись на провокації.

Салафізм – вважається однією з найрадикальніших течій ісламу, радикальною гілкою сунізму. Його прибічники ставлять собі за мету повернення до «першопочаткового» способу життя й вірування мусульманських общин та «очищення ісламу від нововведень».

Нагадаємо, на початку року в столиці Казахстану Астані виникла пожежа в мечеті "Хазрет Султан" - найбільшої в Центральній Азії. Мечеть планували відкрити до 20-річчя незалежності Казахстану, проте через неготовність об'єкту президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що будівельні роботи триватимуть ще рік.