Новини 23:21

Порошенко: Співпраця з МВФ - це питання довіри

Стосунки з Міжнародним валютний фондом залежать від рівня виконання підписаного меморандуму співпраці між МВФ та Україною. Про це заявив міністр економічного розвитку та торгівлі Петро Порошенко під час прямого ефіру на телеканалі ТВі.

«Наша співпраця з МФВ  - це питання довіри. Не фахівці з США чи Європи, а український уряд склав меморандум співпраці з МВФ, на якому стоять підписи всіх українських урядовців, які вповноважені приймати ці рішення», -  сказав міністр.

Він нагадав, що в рамках угоди уряд пообіцяв скоротити співвідношення боргу до ВВП, зробити прозорою систему державних закупівель, провести пенсійну-податкову реформу. Загалом оздоровити фінансову систему держави: «В тому числі, оздоровимо «НАК «Нафтогаз України», - сказав Порошенко.

Нагадаємо, сьогодні директор департаменту зовнішніх зв'язків МВФ Геррі Райс повідомив, що Міжнародний валютний фонд продовжує очікувати від України виконання узгоджених раніше заходів для відновлення кредитної програми stand-by. «Що стосується термінів відновлення програми, ми не маємо графіка (timeline)», - зазначив він.

МВФ в 2010 році схвалив програму stand-by, в рамках якої обіцяв до кінця 2012 року надати Україні кредит на загальну суму $15,5 млрд.

Фонд виділив перші два транші на суму $3,4 млрд, але в 2011 році припинив фінансування. Основна вимога фонду - підвищення цін на газ для населення.

Як заявив перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський, Україна розробляє план поступового підвищення внутрішніх цін на газ. При цьому він сподівається, що цей план може переконати МВФ відновити фінансування. Однак саме підвищення може відбутися тільки після парламентських виборів.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...