Новини 2012-10-15 17:04

ЄС продовжив санкції проти Білорусі

Міністри закордонних справ країн Євросоюзу на зустрічі в Люксембурзі 15 жовтня вирішили продовжити санкції проти Білорусі до жовтня 2013 року.

За словами міністрів, санкції, запроваджені проти Білорусі, не можуть бути зняті зараз через кілька причин, зокрема, через те, що «не всіх політичних в’язнів звільнили і не всіх тих, кого відпустили – реабілітували».

Однак міністри закордонних справ країн ЄС заявили про готовність скасування санкцій в майбутньому, якщо Мінськ поліпшить ситуацію в сфері прав людини.

ЄС вкотре закликав білоруську владу «припинити утиски громадянського суспільства, політичної опозиції та незалежних ЗМІ».

На даний час санкції ЄС поширюються на 243 осіб і 32 організацій в Білорусі.  

Також на зустрічі 15 жовтня міністри закордонних справ вирішили запровадити нові економічні санкції проти Ірану.

Такі заходи пов’язані з тим, що Тегеран відмовляється припиняти розвиток своєї ядерної програми, метою якої західні держави вважають створення ядерної зброї.

Тепер санкції – замороження рахунків та візові обмеження – поширили на 34 організації та ще одну особу. Крім того, їм заборонений імпорт газу та фінансові операції, за винятком тих, що стосуються гуманітарної допомоги та закупівлі харчів і ліків.

Як повідомлялось, раніше 15 жовтня міністри ЄС також запровадили нові санкції щодо Сирії. Візові обмеження та замороження рахунків поширили на 28 осіб та дві компанії.

схожі новини