Новини 15:21

Тюремники відзвітували, що лікувальні процедури Тимошенко проводитиме без наглядачів

Керівництво Качанівської виправної колонії на сьогоднішній день не розглядає питання перевезення Юлії Тимошенко до колонії. Про це повідомляє прес-служба Державної пенітенціарної служби.

«Наголошуємо на тому, що співробітники пенітенціарної служби ніколи не застосовували до засудженої Ю.Тимошенко сили і не збираються цього робити. Крім того, нагадуємо, що 25 лютого п.р. в ЦКЛ Укрзалізниці має розпочати свою роботу Міжнародна медична комісія», - йдеться в повідомленні.

Щодо камер у палаті Тимошенко пенітенціарна служба повідомляє, що їх демонтаж, як і встановлення, не суперечить законодавству.

«Наголошуємо, що організація відеонагляду за засудженими здійснюється службами охорони, нагляду та безпеки виправних установ з метою забезпечення заходів безпеки, недопущення з боку засуджених протиправних дій і втеч, а також недопущення використання засудженими заборонених предметів. Норма використання технічних засобів відеонагляду за засудженими передбачена національним законодавством (ст.103 Кримінально-виконавчого кодексу України) і не суперечить вимогам міжнародних нормативно-правових актів», - зазначає прес-служба.

При цьому ДПтС України наголошує, що адміністрація колонії має право використовувати аудіовізуальні, електронні й інші технічні засоби нагляду за засудженими.

«Тому і рішення начальника Качанівської виправної колонії не користуватися цим правом і відмовитися від застосування систем відеонагляду за засудженими в медичній палаті ЦКЛ Укрзалізниці також не суперечить діючому законодавству та вимогам відомчої нормативно-правової бази (адже це право адміністрації виправної установи)», - йдеться в повідомленні.

Крім того, ДПтС України повідомляє, що «Тимошенко, яка до учорашнього дня приймала реабілітаційні процедури за місцем свого знаходження, сьогодні виявила бажання це робити у спеціально облаштованій на це кімнаті за умови відсутності під час проходження реабілітаційних заходів у приміщенні співробітниць пенітенціарної служби. Така можливість їй була забезпечена».

Нагадаємо, 22 лютого президент Віктор Янукович під час телепроекту "Діалог з країною" заявив, що відеокамери в палаті Тимошенко можна прибрати.

Згодом Пенітенціарна служба заявила, що камери з палати екс-прем'єра будуть демонтовані.

Пізніше депутат від "Батьківщини" Арсен Аваков повідомив, що Тимошенко повернулася до палати.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...