Новини 19:27

Політологи: Янукович не допустить звільнення Азарова через парламент

Віктор Янукович не зацікавлений у відставці прем’єр-міністра Миколи Азарова через рішення парламенту. Про це в коментарі Тиждень.ua заявили голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов і директор політико-правових програм Центру Разумкова Юрій Якименко.

«Для президента дозволити звільнення прем’єра через парламент – це продемонструвати слабкість влади. Єдиний спосіб заміни прем’єра, який прийнятний для президента – це через своє рішення. Я думаю, що на сьогодні, президент на різку зміну прем’єра не піде. Тому що для нього зараз дуже важлива стабільність. Йти на різкі коливання в керівництві виконавчої влади дуже ризиковано. Тим паче, пропускати звільнення прем’єра через парламент. Це означатиме, що опозиція перемогла, вона досягла однієї зі своїх цілей. Плюс, це означатиме, що опозиція контролює парламент», – наголосив Фесенко.

На його думку, це абсолютно неприпустимо для Януковича.

«Якщо навіть якась із груп в оточенні президента почне гратися звільненням Азарова, то їм краще це робити через вплив на президента, ніж через рішення Верховної Ради. Якщо таке рішення трапиться, буде очевидно, що якась із груп у Партії регіонів спровокувала таке рішення про звільнення Азарова. Це означатиме, що почалася відкрита війна в оточенні Януковича. А це, знову ж таки, означає суттєве послаблення позицій президента. І, на мій погляд, зараз ні сам Янукович, ні ключові групи в його оточенні не можуть дозволити собі таку розкіш», – підкреслив експерт.

Водночас, за словами Карасьова, Януковичу невигідно відправляти Азарова у відставку, тому що йому «немає  великогосенсу розколювати свою владну команду напередодні і в умовах президентської кампанії».

«Янукович не зацікавлений створювати точки напруження між Сім’єю і всіма іншими. А приходу Арбузова не всі представники Партії регіонів будуть раді. Януковичу сьогодні потрібно розширювати провладну коаліцію, а не звужувати її. Це закон авторитарного правління в умовах, коли є демократичні процедури», – вважає Карасьов.

У свою чергу Якименко припускає, що відставку Азарова можуть «притримати на більш критичний момент, коли треба буде дійсно випустити пару».

На думку Карасьова, «якщо є така задумка, щоб прибрати Азарова, то вона може відбутися тільки в другій половині цього року».

«Але я вважаю, що уряд Азарова, швидше за все, проіснує до президентських виборів», – зазначив він.

Як повідомлялося, лідер фракції ВО «Батьківщина» Арсеній Яценюк та голова фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок заявили, що Верховна Рада до травня зможе проголосувати за відставку Миколи Азарова.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...