Новини 14:29

УПЦ КП закликає УПЦ МП продовжити діалог про об’єднання

Помісний Собор УПЦ КП, що відбувся 27 червня, в своїх постановах зазначив необхідність діалогу з УПЦ МП для подолання існуючого церковного розділення і утворення в Україні єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у Києві. Про це йдеться у зверненні до УПЦ МП, оприлюдненому прес-службою УПЦ КП 28 червня.

«Щоби уникнути будь яких непорозумінь, Помісний Собор твердо наголосив на тому, що Українська Православна Церква Київського Патріархату вважає для себе неприйнятними та повністю відкидає будь-які моделі чи пропозиції досягнення церковної єдності, умовами яких ставиться входження Української Церкви у будь-якій формі до складу Московського Патріархату, - йдеться у зверненні.

В УПЦ КП переконані, що шлях діалогу та подолання існуючого розділення – єдиний правильний і корисний для Православної Церкви в Україні, для народу та держави.

У Київському патріархаті підкреслили, що такий діалог можливим лише в умовах збереження УПЦ МП «справжньої, а не формальної, незалежності в управлінні».

«Ми ще раз закликаємо вас відновити підготовку до діалогу, яка, після успішного початку восени 2009 року перервана під тиском Московської патріархії», - наголошують в УПЦ КП.

Як повідомлялось, у січні глава УПЦ КП патріарх Філарет звернувся до єпископату УПЦ МП із закликом – зберегти Церкву від змін Статуту і право УПЦ МП на незалежність від РПЦ в управлінні .

Читайте також: На церковному перехресті: час грає на користь самостійності української церкви

схожі новини

Новини RedTram

Loading...