Новини 18:39

Рада ЄС з питань торгівлі підтримала щонайшвидше запровадження зони вільної торгівлі з Україною

Рада Європейського Союзу з питань торгівлі підтримує підписання Угоди про асоціацію з Україною на саміті у Вільнюсі і висловлюється за якнайшвидше тимчасове застосування Угоди щодо глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі. Цю позицію міністрів за підсумками засідання ради оприлюднив міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкевічюс.

"Саміт (у Вільнюсі – ред.) буде вирішальним моментом, який, як очікується, виведе економічні та політичні відносини між Європейським Союзом та партнерами на рівний, більш високий рівень. Рада висловила сильну підтримку щодо підписання Угоди про асоціацію з Україною, не випереджаючи того, яке політичне рішення ( щодо підписання – ред.) буде прийнято" , - заявив міністр Литви.

Крім того, політик заявив, що Рада ЄС наголосила, що тиск Росії щодо країн Східного партнерства є неприйнятним.

"Щодо цього міністри відзначають важливість почати тимчасове застосування з Україною глибокої і всеосяжної зони вільної торгівлі якомога швидше", - заявив він.

Нагадаємо, у вересні країни - члени ЄС визначили обсяг тимчасового застосування Угоди про асоціацію відразу ж після підписання документа без його ратифікації.  Одразу будуть застосовані близько 90% угоди в частині глибокої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі і більше 50% політичної частини

Новини RedTram

Loading...