Новини 15:37

У ЦВК визнали, що відеозаписи з камер на виборчих дільницях нікому не потрібні

Встановлення системи відеоспостереження у окружних та дільничних виборчих комісіях не виправдала себе. Таку думку на прес-конференції озвучив голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський.

"На мій погляд, напевно, все-таки не варто продовжувати цю практику (спостереження за виборчим процесом в окружних та дільничних виборчих комісіях)", - сказав Охендовський.

Він зазначив, що матеріали відеоспостереження за виборами депутатів Верховної Ради в 2012 році були доступні для громадськості впродовж року, але за рік до ЦВК направили лише 35 запитів на інформацію, записану камерами спостережень.

Таким чином, за словами Охендовського, інформація з камер відеоспостереження на виборах виявилася не потрібна ні українським громадянам, ні політичним партіям, які висували кандидатів, ні самим кандидатам, ні судам, ні, навіть, правоохоронним органам, які розслідували низку справ, пов'язаних з порушеннями у виборчих комісіях.

При цьому глава ЦВК зазначив, що при вирішенні доцільності використання камер спостереження на виборах варто врахувати той фактор, що, згідно з установленим порядком, камери фіксують лише виборчий процес, але не включені при підрахунку голосів.

Також він заявив, що на повторних виборах депутатів Ради в одномандатних виборчих округах №94, 132, 194, 197 і 223 камери спостереження не будуть використані, оскільки для їх використання немає законних підстав.

Як відомо, перед парламентськими виборами 2012 року Верховна Рада виділила Центральній виборчій комісії 993,6 млн гривень для оснащення виборчих дільниць камерами спостереження. 

схожі новини

Новини RedTram

Loading...