Новини 19:12

Депутат Сейму Польщі: погрози чиновників на адресу УГКЦ - брутальне порушення принципів релігійної свободи

Депутат Сейму Польщі Mирон Сич закликає владу України не розпалювати релігійну ворожнечу в Україні. Про це йдеться у заяві Сича, оприлюдненій його прес-службою.

«Лист від Міністерства культури України до архієпископа Святослава Шевчука, предстоятеля УГКЦ, який містить погрози делегалізувати греко-католицьку церкву в Україні я сприйняв з подивом та обуренням. Це безпрецедентний акт брутального порушення принципів релігійної свободи та свободи віросповідання. Цей акт суперечить принципам правової держави, яка будує свій конституційний порядок на повазі до демократичних цінностей», - наголошує Сич.

За його словами, твердження української влади про те, що надаючи пастирські послуги на київському Майдані, греко-католицька церква порушує положення Закону про свободу релігії не витримує жодної критики.

Польський депутат підкреслив, що з точністю до навпаки, «церква порушувала б цю свободу, якби відмовилася обслуговувати свою паству, тобто громадян, які мирно протестують проти непідписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, застосування грубої сили проти мирних демонстрантів і непокарання винних у цих ганебних подіях».

«Удар по УГКЦ є спробою залякати ієрархію, духовенство і віруючих. Він спрямований на те, щоб змусити їх припинити мирний протест і надання духовної підтримки демонстраціям сотень тисяч українців. Така підтримка необхідна для того, щоб зберігся мирний характер протестних акцій, що є необхідною умовою для виходу з нинішньої політичної та суспільної кризи в Україні. УГКЦ свідомо вибрана як об’єкт погроз. У 1946-1989 рр. вона діяла в підпіллі, тому що відповідно до рішення Сталіна повинна була припинити своє існування. Однак, вона вижила, діючи в підпіллі. Церква функціонує на всіх континентах, несучи духовне служіння мільйонам віруючих , які з різних причин опинилися за межами своєї країни. УГКЦ проводить активну діяльність, отримує визнання всієї католицької церкви та інших релігійних громад», - вважає Сич.

Він також пояснив, що Українська Греко-Католицька Церква протягом багатьох років не покладаючи рук працює для польсько-українського примирення. Зокрема, вона це робить у дусі істини і взаємного прощення кривд, завданих нашим народам.

«Як вірянин УГКЦ у Польщі і представник української громади в Сеймі РП звертаюся до Президента та уряду України з закликом утриматися від дій, які служать ескалації громадянського конфлікту в Україні і поглибленню політичної кризи в державі. Наслідки цих скандальних дій стосуються також українців, які належать до греко-католицької церкви і які є громадянами інших країн», - наголосив Сич.

Нагадаємо, що Міністерство культури надіслало главі Української греко-католицької церкви Святославу (Шевчуку) листа, в якому йдеться, що за участь духовенства в акціях протесту на Майдані церква отримає судові позови. Глава УГКЦ під час прес-конференції оприлюднив документ за підписом першого заступника міністра культури Тимофія Кохана, в якому йдеться  про можливість “порушення перед судом питання щодо припинення діяльності відповідних релігійних організацій”.

13 січня голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що вимагає відставки міністра культури  Леоніда Новохатька та його першого заступника Тимофія Кохана за погрози на адресу Української греко-католицької церкви. Крім того, Яценюк звернувся до генерального прокурора Віктора Пшонки з вимогою відкрити кримінальне провадження проти предстваників Міністерства культури України, які, на його думку, втручаються у питання свободи віросповідання.  

Згодом міністр культури Леонід Новохатько заперечив, що його відомство здійснює тиск на УГКЦ і розглядає питання про її закриття у зв'язку з богослужіннями на Майдані Незалежності в Києві.

схожі новини

Новини RedTram

Loading...