Новини 2014-01-26 19:28

Прем’єр Польщі про Україну: конфлікт та репресії – шлях до катастрофи

Глава польського уряду Дональд Туск вважає, що подальше загострення конфлікту між владою та опозицією в Україні та застосування репресій проти учасників антиурядових демонстрацій призведе до катастрофи. Про це він написав у неділю у своєму Twitter.

"Ми підтримуємо українських демократів в їхніх діях задля чесного та мудрого порозуміння. Конфлікт та репресії - це шлях до катастрофи", - написав Туск.

Крім того, сьогодні прес-служба польського прем’єра повідомила про його розмову з одним із лідерів української опозиції Арсенієм Яценюком, якому президент Янукович учора запропонував посаду глави уряду в рамках можливого урегулювання політичної кризи в країні.

В суботу Туск обговорював ситуацію в Україні з главою Ради ЄС Германом Ван Ромпеєм та після зустрічі закликав разом з ним до діалогу та припинення насильницького протистояння.

Раніше глава польського уряду також заявив, що бачить загрозу можливого розколу України, поклавши відповідальність за це на представників української влади.

Нагадаємо, раніше президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що українська влада мусить розуміти, що запровадження санкцій проти неї може відбутися у бідь-який момент, якщо в країні не буде зупинено ескалацію конфлікту.