Новини 2014-01-29 09:16

Прем’єр-міністр Польші: Українці самі повинні обрати модель держави, яку вони хочуть будувати

Українці самі повинні вибрати модель держави, яку вони хочуть побудувати. Про це заявив глава польського уряду Дональд Туск в інтерв'ю польському телеканалу TVP і українському «5 каналу».

Туск вважає, що сусідні з Україною і інші держави повинні зберігати політичний нейтралітет.

За його словами, важливо, щоб рішення про майбутнє України приймалися "виключно і тільки в Києві".

"Якщо очікуємо від усіх сусідів України, від усіх держав такої позитивної нейтральності , політичної нейтральності  то самі теж повинні так чинити", - підкреслив Туск.

На його думку, західна допомога для України має призвести до кращих результатів, ніж "сьогоднішня модель".

За словами Туска, Україна потребує допомоги і в європейській перспективі. При цьому він позитивно оцінив протести за євроінтеграцію і стриманість української влади.

"Давайте подивимося на цю велику суспільну енергію, що вивільняється під час маніфестацій присутніх на Майдані в Києві та багатьох інших містах, але також, всупереч усьому, на стриманість влади. Давайте подивимося на це, як на доказ того, що Україна шукає цю дорогу, для зміцнення незалежності і виходу на дорогу модернізації", - сказав прем'єр Польщі.

Як повідомлялось, раніше Дональд Туск заявляв, що подальше загострення конфлікту між владою та опозицією в Україні та застосування репресій проти учасників антиурядових демонстрацій призведе до катастрофи.

До цього Туск обговорював ситуацію в Україні з главою Ради ЄС Германом Ван Ромпеєм та після зустрічі закликав разом з ним до діалогу та припинення насильницького протистояння.

Нагадаємо, президент Польщі Броніслав Коморовський заявляв, що українська влада мусить розуміти, що запровадження санкцій проти неї може відбутися у бідь-який момент, якщо в країні не буде зупинено ескалацію конфлікту.