Новини 2014-01-29 17:23

У Криму міліція нацьковує прихильників влади на місцевих активістів Євромайдану та ультрас

У Криму поширюють листівки проти лідерів кримського Євромайдану та ультрас сімферопольського футбольного клубу «Таврія», які захищали євромайданівців від тітушок.

Зокрема, в Бахчисараї, в будинку і мікрорайоні, де живе координатор кримського Євромайдану Андрій Щекун, поширювалися листівки з його портретом і світлинами сутичок на Грушевського, а також текстом російською мовою: «Ваш сусід Андрій Щекун – кривавий зрадник Криму. Підтримує злочинний Майдан. Отримує кошти в громадській організації, яка фінансується американськими спецслужбами».

Схожі листівки поширюються також у сімферопольському мікрорайоні, де живе учасник кримського Євромайдану Олег Фомушкин, а також інші активісти. За їхніми словами, листівки кидають у поштові скриньки сусідів і вивішують на стовпах, парканах, стінах будинків, у тролейбусах і маршрутках.

За повідомленням Андрія Щекуна, активісти почали отримувати погрози. Зокрема, співкоординатору кримського Євромайдану Сергію Ковальському невідомі неодноразово погрожували «знищити бізнес».

Крім того, як на акціях близького до влади руху «Стоп-майдан» роздають листівки з фотографіями і прізвищами фанатів сімферопольської «Таврії», які виступили на боці місцевого Євромайдану. У листівках – попередження російською: «Обережно, «ультрас», сімферопольські євровандали».

За словами фанатів, фотографії і прізвища цих людей перебували у базі даних міліції, працівники якої кілька днів тому затримали кілька десятків уболівальників, зняли їх на відео, переписали паспортні дані і відпустили. Останні стверджують, що їм почали надходити погрози.

«Були присутні СБУшники в цивільному. Говорили, якщо нас десь помітять, у якихось протиправних діях, то посадять у в'язницю без розмов. Після всієї процедури хлопців відпустили по домівках. Ще деяким людям з фан-движу надходять дзвінки з погрозами про розправу» , - повідомили фанати.

Як повідомлялося, раніше футбольні вболівальники низки українських клубів заявили про підтримку Майдану і створюють загони самооборони для боротьби проти тітушок.

Читайте також: Ультрас семи футбольних клубів підтримали мітингувальників на Грушевського

схожі новини