Новини 2014-01-31 12:28

Прем’єр-міністр Польщі: Кремль почне реалізацію "чорного сценарію" в Україні після Олімпіади у Сочі

Голова польського уряду Дональд Туск під час своїх зустрічей з лідерами ЄС на цьому тижні попередив їх про можливий "чорний сценарій" розвитку подій в Україні. Про це повідомляє інформаційне агентство Польського радіо (IAR).

На думку Туска, в Україні може відбутися загострення конфлікту після завершення Зимових Олімпійських ігор у Росії після 23 лютого.

"Голова нашого уряду говорив у Брюсселі, що дестабілізація може мати місце після Олімпіади в Сочі, бо тоді Росія знову почне втручатися у внутрішні справи Києва. Якщо дійде до загострення конфлікту, Варшава боїться масового напливу біженців з України", - повідомляє агентство.

Також Туск під час переговорів 30 січня попередив голову Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу про можливі перебої з поставками газу до Євросоюзу у випадку, якщо до влади в Україні прийде опозиція, оскільки тоді Росія може "закрутити газовий кран".

Як повідомлялось, раніше Туск заявляв, що подальше загострення конфлікту в Україні та застосування владою репресій проти учасників антиурядових демонстрацій призведе до катастрофи.

Нагадаємо, представники Кремля вже радять Віктору Януковичу «придушити заколот» в Україні. Про це зокрема заявив радник Владіміра Путіна Сєргєй Глазьєв.

За його словами, «якщо Янукович не придушить «заколот», то він ризикує втратити владу, після чого на Україну чекає зростання хаосу і внутрішній конфлікт».

схожі новини