Новини 2014-02-04 13:33

Прем’єр-міністр Польщі: ЄС не залучатиме Росію до переговорів про майбутнє України

Країни Євросоюзу не хочуть залучати до своїх переговорів з Україною Росію, щоб вона де-факто вирішувала майбутнє свого сусіда. Про це заявив прем'єр Польщі Дональд Туск після свого турне по всій Європі, передає «Gazeta Wyborcza» повідомлення РАР.

Туск розповів, що йому вдалося досягти того, що країни ЄС вироблять "більш-менш" спільну позицію щодо ситуації в Україні. Він також сказав, що країни союзу не піддають на спокусу трьохсторонніх перемовин за участю Москви.

"Усі підтверджують, що Україна є суверенно державою, і такі додаткові формати, в яких Росія де-факто визначатиме майбутнє України, не цікавлять жодну європейську країну", - заявив Туск.

Крім того, він запевнив, що переконує ЄС виробити програму підтримки України, в тому числі передбачити можливість членства України в союзі після підписання Угоди про асоціацію.

Туск пояснив, що мова не йде про створення якогось окремого фінансового фонду для України, але у міжнародних фінансових установ є джерела, які можна буде залучити, якщо Україна дійде до асоціації. Проте умовою будь-якої допомоги ЄС висуває діалог всередині України і відмову від насильства.

"Умовою є відмова від будь-яких актів насильства в Україні і передовсім внутрішній компроміс. Якщо українці не порозуміються, то жодні старання ЄС не принесуть результату", - підсумував прем’єр-міністр Польщі.

Як відомо, Туск здійснював всеєвропейське турне і проводив зустрічі з першими особами країн ЄС з метою виробити програму підтримки України та єдину позицію союзу до ситуації в країні. Раніше він заявляв, що подальше загострення конфлікту між владою та опозицією в Україні та застосування репресій проти учасників антиурядових демонстрацій призведе до катастрофи.

схожі новини