Новини 2014-02-06 08:45

Відомі світові письменники критикують Росію за утиски свободи слова

Понад 200 письменників з усього світу розкритикували російські закони, які, на їхню думку, обмежують свободу самовираження. Про це йдеться у відкритому листі оприлюдненому в британській газеті Guardian.

Автори листа назвали загрозливими нещодавно ухвалені зміни до законодавства, що стосуються образи релігії і «пропаганди нетрадиційних сексуальних відносин» серед неповнолітніх, а також повернення кримінальної відповідальності за наклеп.

Під листом є, зокрема, підписи Салмана Рушді, Маргарет Етвуд, Джонатана Францена, Джуліан Барнс, Керол Енн Даффі, Ніл Гейман. Свої підписи під листом також поставили і російські літератори, зокрема, Людмила Улицька.

Вони вказали, що не стоятимуть осторонь, «оскільки ми бачимо, як близькі нам за духом письменники і журналісти змушені мовчати або ж їм загрожує кримінальне переслідування і суворе покарання за сам акт вираження своєї думки».

«Здорова демократія повинна чути незалежні голоси всіх громадян», - наголошують автори звернення.

Відкритий лист є частиною ініціативи Міжнародного ПЕН-клубу мета якої - привернути увагу «до драконівських обмежень свободи слова», вжиті владою Росії за останні 1,5 року

Як повідомлялось, єврокомісар з розширення та політики сусідства Штефан Фюле коментуючи європарламентарям про результати саміту Росія-ЄС, що відбувся 28 січня, повідомив, що Єврокомісія звинувачує Росію у порушенні прав людини та невиконанні зобов'язань у межах СОТ.

Раніше керівники ЄС критикували Росію за тиск на Україну, результатом чого стало непідписання Києвом Угоди про асоціацію з ЄС на саміті "Східного партнерства" наприкінці листопада в Вільнюсі.

схожі новини