Новини 2014-02-06 13:16

Булатов: під час катувань мені настільки було боляче, що я просив смерті

Активіст Автомайдану Дмитро Булатов під час катувань просив смерті у своїх викрадачів. Про це він розповів на прес-конференції у Вільнюсі.

«Мене допитували двоє людей, але за дверима я чув голоси інших людей. Їх було значно більше. Приходило завжди тільки двоє, і коли я одного разу намагався підняти окуляри, щоб побачити їх, вони почали бити мене по скронях і потилиці. Після цього я навіть не намагався подивитися на них», – розповів Булатов.

За його словами, через деякий час вони почали посилювати катування.

«Вони били по голові, ноги зв’язували, одягали мішок на голову й били палицями. Мені здалося, що вони перемішали мій мозок. Били часто й сильно. Не знаю, скільки часу це тривало. Такого раніше зі мною не було», – зазначив активіст.

Булатов розповів, що викрадачі порізали розпеченим металом щоку і примушували говорити «на камеру все, що вони хотіли».

«Вони примушували говорити мене на камеру, що я – американський шпіон і шпіон ЦРУ. Що Автомайдан проплачують американці. І що спеціально мене найняли, щоб я організував цей Автомайдан. Я говорив це на камеру», –заявив Булатов.

За його словами, наступного дня вони знову прийшли й били його по голові, погрожували, що видалять око чи поріжуть ліву щоку.

«Після порізу щоки, капала кров, яка не зупинялась. Мені спеціально постелили целофан, куди скапувала кров», – зазначив Булатов.

Також активіст розповів, що йому відрізали вухо.

«Я не відчував, скільки вони відрізали. Але вони підсували шматок відрізаного вуха мені до обличчя», – зазначив Булатов.

Допити, як стверджує Булатов, не припинялися. Активіст почав говорити неправду, зокрема про американське фінансування у сумі $500 тисяч Автомайдану.

 «Потім вони сказали, що будуть розпинати мене на дверях за допомогою цвяхів. Вони сказали, що вміють прибивати. Згодом вони прибили мені руки цвяхами, я стояв на колінах із розіпнутими руками. У цей час вони били мене у одні й ті самі місця. Мені було настільки боляче й страшно, що я просив мене вбити», – розповів Булатов.

Нагадаємо, Булатов знайшовся увечері 30 січня в одному із сіл поблизу Києва. Він розповів, що впродовж тижня його катували невідомі.

Раніше МВС оголосила Булатова в розшук за статтею про масові заворушення.

Міліція також розслідує справу про його викрадення та побиття.

Разом з тим, Шевченківський суд у Києві дозволив йому виїхати за кордон.

3 лютого МЗС Литви підтвердило прибуття Булатова на лікування до Вільнюса.

Як повідомлялося, виконуючий обов’язків глави МЗС України Леонід Кожара, перебуваючи на Мюнхенські конференції з питань безпеки у Німеччині, заявив, що Дмитра Булатова ніхто не катував, він перебуває в доброму стані, а єдина його травма - подряпина на щоці.