Новини 11:40

Розвідка США підозрює Росію у перехопленні розмов американських дипломатів про Україну

Американські спецслужби вважають, що Росію можна підозрювати у причетності до появи в мережі записів телефонної розмови між помічником держсекретаря США Вікторією Нуланд і послом США в Києві. Про це заявив директор національної розвідки США Джеймс Клаппер, виступаючи в сенаті.

"Вони (Росія – Ред.), природно, могли б опинитися в потенційному списку підозрюваних", - сказав Клаппер в сенаті , відповідаючи на питання про те, чи  перехоплювала Москва телефонну розмову Нуланд і посла США в Києві Джеффрі Пайєтта.

Крім того, шеф американської розвідки назвав "правильним" припущення про те, що Росія здійснює стеження за американськими дипломатами.

Раніше прес-секретар Білого дому Джей Карні і посол США в Росії Майкл Макфол вже заявляли, що не виключають причетності Росії до витоку телефонної розмови.

Минулого тижня в Інтернеті з'явився запис телефонної розмови Нуланд з Пайеттом, в якому вона, зокрема, нецензурно відгукнулася про роль ЄС у врегулюванні української кризи. Згодом представник держдепу США Дженніфер Псакі повідомила, що Нуланд принесла вибачення європейським партнерам за свої висловлювання.

Крім розмови Нуланд і Пайєтта була також оприлюднена ще одна розмова - людей з голосами, що нагадують голоси генсекретаря Європейської служби зовнішньої діяльності Хельги Шмідт та представника ЄС в Україні Яна Томбінські.

Начальник Головного слідчого управління СБУ Максим Ленко заявив, що спецслужба не проводить розслідування у зв'язку з появою в інтернеті розмови між послом Джеффрі Пайєттом та заступником держсекретаря США Вікторією Нуланд.

А керівник прес-центру СБУ Лада Сафонова зазначила, що СБУ спростовує припущення будь-якої причетності української спецслужби до оприлюднення цих записів.

схожі новини