Новини 2014-02-17 09:10

На позиціях "Беркуту" на Грушевського знайшли гільзи від набоїв, вироблених у США, Франції, Німеччині та Польщі

На вулиці Грушевського 16 лютого на місце пербування "Беркута" знайдені гільзи від набоїв німецького, польського, американського і чеського виробництва до рушниць 12 калібру. При цьому гільзи набої виробництва Польщі могли використовуватися бойові картечні заряди. Про це розповів польський журналіст Петро Андрусечко, який знайшов гільзи.

Всього виявлено чотири типи гільз від набоїв іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором. Білі без будь-яких написів, але журналісти з США визначили, що вони - американського виробництва. Червоні - зроблені у Франції компанією Spartan, а помаранчеві - у Чехії, фірмою Sellier & Bellot. Сині боєприпаси вироблені у Польщі фірмою FAM Pionki.

На сайті виробника вдалося знайти лише один тип патронів відповідного кольору. Фірма вказує, що це бойові заряди. У кожному такому патроні 12 свинцевих дробинок діаметром 6,8 мм.

Водночас, на сайті фірми не вказано, для чого застосовуються такі набої, проте діаметр 6,8 мм свідчить, що це не дріб, а потужна картеч. На полюванні картеччю ведеться відстріл вовка, козулі, сайгака; застосовується картеч і для полювання на рись, кабаргу, дрібного кабана.

Поки що залишається невідомим, коли і на підставі якого договору боєприпаси іноземного виробництва закуплені для МВС. Крім того, достовірно невідомо, чи використовувалися саме ці патрони зі свинцевою картеччю.

Як повідомлялось, раніше МВС запевняло, що міліція на Грушевського не було вогнепальної зброї і вона використовувала травматичні боєприпаси.

«Під час зазначених вище подій працівники міліції та військовослужбовці внутрішніх військ не озброєні та відповідно не застосовували табельну вогнепальну зброю чи (або) снайперські гвинтівки", - наголосили у МВС.

Також нещодавно стало відомо, що МВС брехало про відсутність снайперів на Грушевського. Зокрема, у суді проти громадянина Таджикистану, якого підозрюють в участі у масових заворушеннях на Грушевського, свідком виступив снайпер спецпідрозділу "Беркут".

Нагадаємо, за два роки МВС придбало щонайменше 17 тисяч незаконних набоїв 12 калібру «для примусової зупинки транспорту», від яких вже загинуло щонайменше двоє людей на Грушевського.