Новини 12:49

Міліція стріляє у протестувальників біля Ради картеччю

Міліція стріляє металевими набоями в учасників протестів біля Ради. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Металеві набої, які застосовує міліція біля Верховної Ради проти мирних протестувальників.

Як повідомлялось, раніше начальник відділу зв'язків з громадськістю (ВЗГ) ГУ МВС України у Києві Ольга Білик запевняла, що міліція навіть не використовує спеціальних засобів проти мітингувальників, які протестують поблизу Верховної Ради України.

Водночас під сутичок на розі вулиці Інститутської та Шовковичної між мітингувальниками і силовиками, міліція застосовувала світло-шумові гранати.

Як повідомлялось, польський журналіст Петро Андрусечко заявиви, що на вулиці Грушевського 16 лютого на місці перебування "Беркута" знайшов гільзи від набоїв німецького, польського, американського і чеського виробництва до рушниць 12 калібру.

Всього виявлено чотири типи гільз від набоїв іноземного виробництва, які відрізнялися за кольором. Білі без будь-яких написів, але журналісти з США визначили, що вони - американського виробництва. Червоні - зроблені у Франції компанією Spartan, а помаранчеві - у Чехії, фірмою Sellier & Bellot. Сині боєприпаси вироблені у Польщі фірмою FAM Pionki.

У відповідь МВС заявило, що міліція під час сутичок на вулиці Грушевського використовувала лише травматичні набої вітчизняного виробництва.

Раніше МВС запевняло, що міліція на Грушевського не застосовувала табельну вогнепальну зброю і вона використовувала травматичні боєприпаси.

Також нещодавно стало відомо, що МВС брехало про відсутність снайперів на Грушевського. Зокрема, у суді проти громадянина Таджикистану, якого підозрюють в участі у масових заворушеннях на Грушевського, свідком виступив снайпер спецпідрозділу "Беркут".

Нагадаємо, за два роки МВС придбало щонайменше 17 тисяч незаконних набоїв 12 калібру «для примусової зупинки транспорту», від яких вже загинуло щонайменше двоє людей на Грушевського.

Читайте також: МВС вперто переконує, що "Беркут" не здатен стріляти бойовими набоями у людей