Новини 2014-02-18 21:16

Філарет Януковичу: Той, хто візьме меча, від меча і загине

Українська православна церква Київського патріархату закликає Віктора Януковича відмовитися від застосування насильства. Про це йдеться заяві предстоятеля УПЦ (КП) патріарха Філарета.

«Вам дано більше влади і повноважень в країні, тому і ступінь Вашої відповідальності - найвища. Як віруюча людина згадайте слова Господа Ісуса Христа: Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться (Євангеліє від Матвія 5:09 ). Спаситель також говорить: всі, хто візьме меча, від меча і загине (Євангеліє від Матвія 26:52 ). Закликаю Вас обрати блаженний миротворчий шлях, а не шлях до сили» - сказано в заяві.

Філарет також закликає всіх учасників протистояння пам'ятати про кару Божу.

«Пам'ятайте – за кожного вбитого, кожного скаліченого, кожного безпідставно переслідуваного винними буде особисто дана відповідь перед Богом. Бог знає кожного, хто безпосередньо здійснював зло, Бог знає кожного, хто закликав до вчинення зла, хто віддавав злочинні накази. За зло Бог карає, і цього покарання не уникне ніхто» - йдеться у зверненні.

Філарет закликає президента, керівників опозиції і громадських активістів відкласти звинувачення, негайно відновити переговори і досягти позитивного результату.

Як повідомлялось, раніше патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відмовився від ордена «За заслуги» І ступеня, яким його хотів нагородив Віктор Янукович.