Новини 2014-02-24 17:47

У справі про умисне вбивство людей на Майдані фігурують 50 осіб

Генпрокуратура планує оголосити 50 особам підозри про вчинення злочину, а саме - умисного вбивства 74 громадян України під час акцій протесту. Про це заявив уповноважений Верховної Ради з контролю за діяльністю прокуратури Олег Махніцький на засіданні Верховної Ради.

"Справа проти перших посадових осіб держави і правоохоронних органів за організацію масових вбивств. У цій справі на сьогодні визначається оголошення підозр. Можу повідомити, що по справі фігурує і буде оголошено підозру близько 50 особам", - сказав Махніцький.

Він також додав, що розпочате розслідування за фактом вчинення умисних вбивств 74 громадян України.

"Йдеться про вбивства, які були вчинені в Києві під час акцій протесту в центрі міста за ознаками злочину, передбаченого статтею 115 ч.1 - умисне вбивство при обтяжуючих обставинах", - наголосив Махніцький, додавши, що в цьому розслідуванні об’єднано 74 провадження про умисні вбивства цивільних учасників акцій протесту.

Він також додав, що в рамках розслідування направлено доручення щодо встановлення свідків вбивство людей та осіб, які їх вчинили.

Крім того, Генпрокуратура витребувала відео з камер спостереження, які встановлені в центральній частині міста Києва в період з 18 по 21 лютого цього року.

У МВС направлено запити про надання інформації щодо працівників, які були задіяні під час сутичок з учасниками акцій протесту та про їхнє озброєння.

Також у МВС витребувана інформація про вид і номери зброї, яку видавали кожному працівнику, що брав участь у сутичках в центрі Києва.

За словами Махніцького, проведено огляд будівлі Нацбанку і території на Інститутській, де в неділю було виявлено елементи снайперської зброї, гільзи, гуля та пошкоджені отвори дерева. Проводяться судмедекспертизи і балістичні експертизи.

Як повідомлялось, за даними МОЗ, станом на 24 лютого з початку сутичок померло 82 особи. За повідомленнями священиків, у медзакладах лікарі борються за життя 23 тяжкопоранених активістів.

За фактом загиблих на Майдані відкрито одне провадження про масове вбивство людей

схожі новини