Новини 2014-02-25 13:20

УПЦ МП закликає українців продовжити дні жалоби до Великодня

УПЦ МП закликала до продовження жалоби в Україні до кінця Великого посту, що завершується 20 квітня. про це йдеться у зверненні Священного Синоду УПЦ МП.

"Загибель людей - це завжди трагедія. Загибель єдинокровних братів, громадян єдиної країни, - це трагедія для всього народу. Тому Українська православна церква пропонує продовжити дні жалоби до кінця Великого посту, коли мають відбутися поминання загиблих на 40 -й день", - йдеться у зверненні.

Автори документа також запропонували скасувати на цей період всі масові розважальні заходи в країні, "а також відповідним чином скоригувати програми телевізійних каналів і радіостанцій".

"Вважаємо, що держава сьогодні повинна забезпечити матеріальну допомогу сім'ям загиблих і всім постраждалим під час трагічних подій, які розгорнулися як у Києві, так і в інших регіонах України", - наголосили в УПЦ МП.

Синод також заявив, що впродовж усього періоду політичної кризи на Україні в Церкві неодноразово підкреслювали, що виступають за збереження цілісності української держави.

"І сьогодні закликаємо органи державної влади не допустити розпаду країни. Ми повинні зберегти єдину соборну Україну для наступних поколінь", - йдеться в документі.

УПЦ закликала і громадян України зберегти єдину державу і запобігти спробам її поділу.

"Звертаємося до всіх вірних Української православної церкви із закликом не піддаватися на провокації і ні в якому разі не підтримувати гасел , спрямованих проти територіальної цілісності України", - йдеться у зверненні Священного Синоду.

Автори документа також констатували , що наразі у ситуації особливої соціальної напруженості, знову лунають заклики "до радикальних дій, у тому числі й до захоплення православних храмів".

"Наша Церква вже пережила в 1990 -і роки важке конфесійне протистояння , яке супроводжувалося насильством і захопленням церков. Ми повинні зробити все від нас залежне , щоб не допустити переростання суспільно - політичної кризи в релігійне протистояння", - підкреслюється у зверненні.

Як повідомлялось, 24 лютого Священний синод УПЦ МП призначив місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія у зв'язку із станом здоров'я митрополита Володимира та підтримав продовження діалогу з УПЦ КП.

Нагадаємо, днями керівник прес-служби, голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП протоієрей Георгій (Коваленко) закликав громадян Російської Федерації не називати українців "фашистами", "бендерівцями", "нацистами" і "націоналістами".

Читайте також Небесна Сотня: загиблі герої Майдану

схожі новини