Новини 2014-03-05 14:04

Єврокомісія протягом кількох років надасть Україні €11 млрд

Європейська комісія сьогодні визначила пакет допомоги для України, який в цілому протягом кількох років принесе Україні €11 млрд. Про це під час прес-конференції в Брюсселі 5 берзня повідомив президент Європейської комісії Жозе-Мануель Баррозу.

Як зазначив президент Єврокомісії, цей пакет призначений для надання допомоги українському уряду, який буде зорієнтований на реформи.

«Він складається із прямих короткострокових і середньострокових заходів, які пропонують торговельно-економічну, технічну та фінансову допомогу для України», - повідомив Баррозу.

«Нашим найбільшим пріоритетом є сприяння мирному врегулюванню нинішньої кризи в Україні… Паралельно з цим міжнародне співтовариство має мобілізуватися, щоб допомогтиУкраїні стабілізувати економічну та фінансову ситуацію», - зазначив Баррозу.

Як зазначено у меморандумі, де визначено, яким чином до України буде надходити допомога від ЄС, суму в €11 млрд. буде виділено із бюджетів країн ЄС та міжнародних фінансових інституції на додаток до значного фінансування, яке надаватиметься МВФ і Світовим банком.

Як визначено у меморандумі пакет допомоги складається із €3 млрд з бюджету ЄС, €1.6 млрд, з яких у  найближчі роки надійдуть у вигляді макрофінансових позик та пакету допомоги у вигляді ґрантів на суму €1.4 млрд.; ще €8 млрд надійде від ЄІБ та ЄБРР; потенційні €3,5 також буде залучено через Інвестиційний фонд сусідства. 

Як повідомлялось, Верховна Рада схвалила меморандум про отримання від ЄС €610 млн допомоги

США надасть Україні щонайменше в $1 млрд на підтримку економіки.

Велика Британія надасть ₤10 млн термінової технічної допомоги Україні для проведення економічної і політичної реформи.

схожі новини