Новини 2014-03-11 17:51

Держкомтелерадіо заявляє про інформаційну агресію Росії у Криму

Державний комітет телебачення та радіомовлення України розцінює відключення українських телеканалів в Криму як інформаційну агресію Росії. Про це йдеться у заяві Держкомтелерадіо України.

У документі вказується, що Комітет вважає неприпустимою ситуацію із вилученням із інформаційного простору АР Крим практично всіх загальнонаціональних українських телеканалів та незаконну передачу частот, на яких вони мовили, російським каналам.

«Розцінюємо це як вияв неприхованої інформаційної агресії проти України з боку Російської Федерації. Така ситуація є грубим порушенням прав громадян Криму на інформацію, що вважається фундаментальним правом особи і гарантується Конституцією України, а також Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод», - наголошується у заяві.

Держкомтелерадіо України також засуджує антиконституційні дії самопроголошеної «влади» Криму та вимагає негайного поновлення трансляції українських телеканалів.

Як раніше повідомлялося, у Криму повністю відключене аналогове мовлення усіх українських телеканалів. При цьому на частотах деяких з них ведеться мовлення російських телеканалів.

Зокрема, замість телеканалу "Інтер" веде мовлення НТВ, замість «1 +1» - російський Перший телеканал, замість українського Першого національного - Росія РТР, замість СТБ - телеканал "Зірка", замість "5 каналу" - телеканал ТНТ, замість ICTV - ТНВ - Планета.

схожі новини