Новини 2014-03-11 19:13

Кернеса підозрюють у викраденні людей, катуванні і погрозах вбивствами

Відповідно до повістки мера Харкова Геннадія Кернеса підозрюють у незаконному позбавленні волі або викраденні людини, катуванні і погрозах вбивством. Про це він заявив на прес-конференції в Харкові.

Кернес повідомив, що, відповідно до повістки, справа порушена за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини), ч. 2 ст. 127 (катування) і ч. 1 ст. 129 (погроза вбивством) Кримінального кодексу.

Він також зазначив, що кримінальне провадження було розпочато 25 лютого, і Генпрокуратура доручила забезпечити його явку як підозрюваного до слідчого Генпрокуратури Зубкова, начальника управління СБУ в Харківській області.

Кернес підкреслив, що буде брати участь у всіх слідчих діях, спрямованих на встановлення істини, і 13 березня має намір з'явитися в Генпрокуратуру.

Кернес вважає причиною початку кримінального провадження зведення особистих рахунків

Кернес зазначив, що провадження створювалося проти нього поспішно.

Він підкреслив, що навіть у повістці зазначено неправильну дату народження й адресу, за якою він не прописаний і не проживає.

Як повідомлялось, 11 березня Кернес отримав повістку на виклик до Служби безпеки в Києві. 

Як відомо, у понеділок, 10 березня, в СБУ був затриманий давній партнер Кернеса екс-губернатор Харківщини Михайло Добкін.

Раніше СБУ винесла Добкіну офіційне засереження, настійливо рекомендуючи йому уникати дій, спрямованих на захоплення влади або повалення конституційного ладу.