Новини 2014-03-12 12:46

ЄС вже наступного тижня надасть Україні €1 млрд макрофінансової допомоги

ЄС пропонує Україні вже 19 березня макрофінансову допомогу у сумі €1 млрд на додаток до 610 млн євро, які вже були виділені раніше, що збільшить загальний обсяг допомоги до €1,6 млрд. Про це під час свого виступу у Європарламенті у Страсбурзі сьогодні заявив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

На думку Баррозу, фінансовий пакет допомоги у сумі  €11 млрд, який запропонував ЄС Україні є свідченням того, що він може реагувати швидко, а також вказує на його солідарність та готовність відповідати на виклики.

«Ми пропонуємо наступного тижня, 19 березня, макрофінансову допомогу у сумі додаткого (до €11 млрд  Ред. ) €1 млрд. Ця сума збільшить нашу макрофінансову допомогу Україні до  €1,6 млрд», - наголосив Баррозу. На його думку, це дуже чітко демонструє фінансової солідарність ЄС з Україною у її короткотермінових потребах. «Але також важливо, що це частина нашої ширшої міжнародної допомоги, до якої залучено інших міжнародних фінансових гравців, таких як МВФ та Світовий Банк, а також наших країн-членів», - зазначив Баррозу.

Голова Європейської комісії також зазначив, що на саміті голів держав ЄС минулого тижня було також вирішено, що політичну частину угоди про асоціацію буде підписано перед виборами президента у травні. Ця політична частина угоди, за словами Баррозу, може бути доповнена своєю економічною, угодою про зону вільної торгівлі, після виборів президента.

Він також ще раз наголосив, що ЄС має намір підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі із Грузією та Молдовою до кінця серпня цього року.

схожі новини