Новини 2014-03-19 16:24

У кримській прокуратурі "приміряють" стрілянину в Сімферополі до розстрілу Майдану

У прокуратурі Криму схиляються до версії, що вчорашня стрілянина у Сімферополі, під час якої загинув український військовослужбовець, велася для провокації зіткнення між військовослужбовцями України і силами «кримської самооборони». Про це 19 березня на прес-конференції в Сімферополі заявила «прокурор Криму» Наталія Поклонська.

"На думку експертів, які вивчили обставини злочину і брали безпосередню участь в огляді місця події, є високий ступінь ймовірності збігів з діями снайперів на Майдані в Києві з 18 по 21 лютого, і в цьому випадку переслідують мету спровокувати зіткнення між військовослужбовцями України і Республіки Крим", - розповіла Поклонська.

За її словами, наразі слідство встановлює точне місце перебування та кількість снайперів, проводить слідчо-оперативні заходи, в яких беруть участь слідчі прокуратури, міліції та співробітники інших силових відомств Криму.

"Проводяться всі необхідні заходи, у тому числі судово-медичні, криміналістичні, балістичні експертизи, допити свідків, встановлюються особи та їхнє місцепербування", - розповіла Поклонська.

За її словами порушено кримінальну справу за ст.115 Кримінального Кодексу України (вбивство).

Також Поклонська спростувала поширену ЗМІ інформацію про затримання осіб, які стріляли.

"Ні. Це недостовірна інформація. Ми працюємо, встановлюємо осіб, які могли вчинити цей злочин", - сказала Поклонська.

Як повідомлялось, раніше кримська міліція також спростувала інформацію про затримання снайпера, який вбив українського військовослужбовця.

До цього, багато російських ЗМІ повідомили, що стрілянину вчора у Сімферополі влаштував снайпер, якого вже затримала міліція Криму. Ним нибито виявився 17-річний підліток з Західної України.

Показово, що вчора ввечері одна із журналісток, яка випадково стала свідком роботи представників так званої «держбезпеки Криму» на місці події, повідомила у соцмережі, що розгублені кримські «гебешники» у розмові між собою вирішили звинуватити у стрілянині представників «Правого сектору»: «Нічого - спишемо на Правий сектор».

Нагадаємо, 18 березня у Сімферополі російські окупанти із застосуванням зброї почали штурм фотограмметричного центру управління центрального військово-топографічного та навігаційного ГУ ЗСУ. Під час атаки загинув український військовослужбовець, ще двоє поранені. У відповідь на це Міністерство оборони України дозволило військовим використовувати зброю

схожі новини