Новини 2014-03-21 08:37

Сьогодні Україна підпише угоду про асоціацію з ЄС

Євросоюз та Україна сьогодні підпишуть Угоду про асоціацію. З європейського боку свій підпис поставить президент Європейської ради Герман ван Ромпей, з українського – прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Сторони також підпишуть у Брюсселі додатковий документ, так званий «заключний акт», згідно з яким тимчасове, до затвердження в парламентах України і країн-членів ЄС, виконання політичної частини Угоди розпочнеться негайно.

Водночас економічна частина набуде чинності після завершення виборчого процесу в Україні, у проміжку між літом 2014 та початком 2015 року. Додатковий документ, стверджують правники, може бути підписаний навіть за відсутності лідерів, на технічному рівні.

«Ми збираємося підписати з прем'єр-міністром України надання угоди про асоціацію і зафіксувати сильне політичне партнерство, яке наблизить Україну і ЄС один до одного. Це демократичний вибір, який зробила Україна. Ми твердо маємо намір підписати іншу частину угоди в установленому порядку. Європа сподівається на Україну в довгостроковій перспективі», – наголосив президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

Як повідомлялось, Україна буде готова підписати економічну частину угоди з ЄС після президентських виборів, які відбудуться 25 травня. 

13 березня Верховна Рада проголосувала за постанову, яка підтверджує євроінтеграційний курс України.За відповідну постанову проголосували 252 депутати.

схожі новини