Новини 2014-03-22 12:38

Єврокомісар: економічну частину угоди про асоціацію з ЄС Україна підпише після виборів президента

Економічну частину угоди про асоціацію між Україною та ЄС можуть підписати вже в червні. Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле.

Він сподівається, що підписання політичної частини угоди допоможе підготувати застосування всього документа, включаючи секторальне співробітництво та економічну інтеграцію, повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

"Це додасть позитиву одностороннім торговим заходам, які незабаром схвалить ЄС, допоможе українським підприємствам і, зокрема, малому та середньому бізнесу експортувати товари в ЄС без імпортних мит", - підкреслив Фюле.
За його словами, це заощадить українським експортерам близько 500 млн. євро на рік.

"При цьому ми говоримо, що асоціація - не фінальна мета відносин і співробітництва ЄС- Україна. А на самому початку шляху були всього лише міркування про європейські прагнення", - розповів єврокомісар.

Він вважає, що підписання економічної частини асоціації може відбутися в червні.

"Вона (економічна частина, - Ред.) найважливіша, але водночас ми бачимо важливість проведення чесних і вільних президентських виборів, які відбудуться в травні" , - зазначив європейський політик.

Він висловив сподівання, що через місяць після виборів "ми зможемо опинитися в найкращій ситуації для завершення процесу підписання, в тому числі включаючи інші важливі частини угоди про асоціацію, які залишаються інтегрованими в одну угоду", - зазначив Фюле.

Як раніше повідомлялося, 21 березня у Брюсселі Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з Європейським союзом.

З української сторони угоду підписав прем’єр-міністр Арсеній Яценюк. З боку ЄС перші підписи поставили президент Ради ЄС Херман Ван Ромпей і президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

схожі новини